کاربر گرامی لطفاٌ اخبار و عکسها و مطالب ارسالی خود را از طریق ایمیل سایت و یا شبکه اجتماعی تلگرام بصورت شخصی برای مدیر سایت ارسال نمایید. شماره همراه مدیر:09123073501

کتاب نفیس (دیار سامان) منتشر شد

کتاب نفیس (دیار سامان) منتشر شد

امروز با یک خبر مسرت بخش خدمت شما هم ولایتی های گرامی رسیدم؛مطلع شدیم کتاب نفیسی در مورد روستای سامان با نام دیار سامان که به توسط یکی از اهالی ادب که اصالتا” سامانی هستند نگاشته شده و اخیرا” به زیر چاپ رفته است.

این کتاب به توسط جناب آقای علی اکبر غفاری پس از 18 سال تحقیق و تفحص نگاشته شده و در تیر ماه سال 91 موفق به دریافت مجوز انتشار گردیده است.


جناب آقای غفاری این کتاب 350 صفحه ای را در سه بخش تنظیم و مطالب بسیار مفید و مستندی را که نتیجه 18 سال تحقیق و مطالعه وی میباشد را در اختیار هم ولایتی ها و دوستداران دیار مادری قرار داده و با این اقدام برگ ذرینی به افتخارات روستای سامان افزودند.

بخش اول این کتاب در رابطه با پیشینه تاریخی روستای سامان و روستاهای منطقه بوده و در این بخش به بیان خلاصه ای از گذشته و فرهنگ اصیل و دیرینه روستای سامان و سایر روستاها پرداخته شده است.

بخش دوم این کتاب در رابطه با فرهنگ باستانی روستای سامان و روستاهای همجوار منطقه بوده و نویسنده در این بخش به بیان آداب و رسوم و سنن قدیمی اهالی این دیار پرداخته است.

بخش سوم این کتاب در رابطه با اعلام جغرافیای روستای سامان بوده و نویسنده در این بخش به وجوه تسمیه اماکن واقع در روستای سامان و برخی روستاهای مهم منطقه پرداخته است.

همچنین این کتاب نفیس دارای بخشی مجزا به نام واژه نامه میباشد که در آن به پاره ای از واژه های رایج در روستای سامان پرداخته شده است.

به اطلاع کلیه علاقه مندان مطالعه این کتاب میرسانم.

طی گفتگوی اختصاصی که با جناب آقای غفاری داشتم مطلع شدم که انشاءالله این کتاب پس از پایان مراحل چاپ تا دو هفته دیگر با قیمتی بسیار مناسب آماده پخش خواهد گردید.


با توجه به این که این کتاب به اکثر روستاهای منطقه نیز پرداخته و حاوی اطلاعات بسیار جامع و مفیدی در مورد این روستاها میباشد لذا غیر از اهالی روستای سامان ؛اهالی محترم سایر روستاها نیز میتوانند این کتاب را مطالعه و از آن بهره گیرند.


برای سهولت در تهیه این کتاب مراکز فروش خاصی در شهر تهران و روستای سامان در نظر گرفته شده که انشاءالله در آینده نزدیک نام و آدرس و فروشنده آن اعلام خواهد گردید.ضمنا این کتاب در بازار کتاب تهران و سطح شهر نیز پخش و در دسترس قرار خواهد گرفت.


مطمئنا” این کتاب مخاطبین فراوانی داشته و خیلی از علاقه مندان مشتاق تهیه آن میباشند؛بنده هم بی صبرانه تشنه مطالعه این کتاب بوده و امیدوارم به زودی موفق به تهیه آن گردم.

در این جا بنده مدیریت پایگاه اینترنتی روستای سامان از طرف خود و کلیه کاربران سایت و اهالی محترم روستای سامان از زحمات بی شائبه نویسنده گرامی و هم ولایتی عزیز جناب آقای علی اکبر غفاری که برای اعتلای روستای سامان و شناساندن فرهنگ اصیل منطقه متحمل زحمات فراوانی گردیدند تقدیر و تشکر نموده و برای وی و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی و سربلندی روز افزون دارم. در پناه حق؛و من الله التوفیق

آدرس محل های فروش کتاب دیار سامان

Be Sociable, Share!

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

admin

کاربر گرامی با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبرنامه،جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید

۲ نظر برای این پست ارسال شده است.نفر بعدی شما باشید!

 • کبری اصغری گفت:

  سلام و صبح بخیر به تمام همشهری ها

 • فاطمه گفت:

  با تشکر از محقق ارجمند آقای علی اکبر غفاری بابت تالیف اثر ارزشمند دیار سامان امروز موفق به مطالعه این کتاب نفیس شدم لذا بر خود لازم میدانم مطالعه این اثر را به تمام ساوه ای ها سفارش کنم چون برای شناخت هویتمون ناگزیرمطالعه این اثر هستیم

 • قوانین سایت :1-کاربر گرامی لطفا در هنگام نوشتن نظر از بکار بردن الفاظ زشت و رکیک خود داری کرده و نظرات خود را بصورت کلی بیان نموده و از ذکر نام افراد خودداری نمایید.2-از مجادله و بحث پرهیز کرده و مطلب خود را با رعایت ادب و احترام به شخص مقابل عنوان بفرمایید.3-هر گونه افترا،تهمت و اتهام نسبت به کاربر دیگر ضمن مغایرت با موازین شرع مقدس اسلام از طرف شاکی قابل پیگیری می باشد.4-بدیهی ست کاربران محترمی که قوانین ذکر شده را لحاظ نکرده و رعایت نکنند نظراتشان تایید و منتشر نخواهد شد.قبلا از همکاری و عنایت شما ممنون و سپاسگزارم.

  کاربر گرامی؛برای قرار دادن آواتار یا تصویر خود در بخش نظرات می بایستی به عضویت سایت درآمده سپس از قسمت تنظیمات پروفایل نسبت به این کاراقدام کنید.

  زمان انتشار ۲۵ تیر, ۱۳۹۱ admin۲ دیدگاه 1,506 بازدید

  Free Google Page Rank