کاربر گرامی لطفاٌ اخبار و عکسها و مطالب ارسالی خود را از طریق ایمیل سایت و یا شبکه اجتماعی تلگرام بصورت شخصی برای مدیر سایت ارسال نمایید. شماره همراه مدیر:09123073501

آغاز سومین دورۀ مراسم معنوی گلریزان با همّت اهالی محترم روستای سامان مهر ماه 1394

قالَ رَسُولُ اللهِ (ص): الخَلقُ کُلُّهُم عِیالُ اللهِ، فأحَبُّهُم إلی اللهِ عَزَّ وَجَلَّ أنفَعُهُم لِعِیالِهِ.
پیامبر گرامی خدا (ص) فرمودند:

مردم، همه عائلۀ خدا هستند؛ پس محبوب‌ترین آنان نزد خداوند عزّ وجل، کسی است که برای عائلۀ او سودمندتر باشد.

دوستان عزیز سامانی؛

همگی می دانیم گاهی به جبر زمانه و بناچار، افرادی در فراز و نشیب های زندگی، گرفتار مشکلاتی از جمله مالی می شوند، اما به دلیل علو طبع و بزرگواری، دست نیاز به سوی بندگان خدا دراز نمی‌کنند و در این حالت، همان طور که در حدیث نبوی فوق هم آمده، خداوند همه انسان ها را سبب انتقال کمک و خیر خود کرده است و این وظیفه انسانی همه‌­ُ ماست که از این افراد دلجویی و دستگیری کنیم، علاوه بر این که این امر، حسی زیبایی از اتحاد و پشتیبانی را ایجاد می کند و باعث می شود تا کسی هنگام گرفتاری، احساس تنهایی نکند.

از گذشته­‌های دور در این دیار کهن، فرهنگ بسیار زیبایی به نام “گلریزان” شکل گرفته که در آن بزرگان و ریش سفیدان و خیرین، محلی را، که بیشتر زورخانه بود، انتخاب و در آنجا از همه بر اساس وسع و توان درخواست کمک مالی برای نیازمندان می کردند و چه گره های کوچک و بزرگی که با نظر لطف پروردگار و این همت جمعی گشوده شده اند.

اینک که شرایط زندگی نوین، موجب پراکندگی مردم (از جمله سامانیان عزیز) و دشواری آگاهی از مشکلات همدیگر شده، می توان از وسایل ارتباطی و محیط های مجازی، به عنوان بهترین ابزار برای رفع این فاصله ها بهره گرفت و مجموعه انسان ها را با هم مرتبط ساخت و مراسم گلریزان را در این محیط های مجازی برگزار و و فضای همدلی، همراهی و همبستگی را احیا کرد.

بر این اساس، با همت جمعی از همولایتی های فعال در فضای مجازی «تلگرام»، سومین برنامه گلریزان در حال برگزاری است.

از همولایتی های عزیز درخواست می شود، دست برگزار کنندگان این فرهنگ انساندوستی را خالی نگذارند و در حد وسع و توان و صلاحدید خود، در آن مشارکت کنند و کمک های نقدی خود را به حساب اختصاصی که به این منظور افتتاح گردیده، واریز فرمایند.

خداوند حافظ جان و مال نذر دهنده ها و کمک کنندگانی باشد که از یتیمان، بیماران، گرفتاران و نیازمندان دستگیری می کنند.

شماره کارت گلریزان:     ۶۲۷۳۸۱۱۰۵۹۸۰۵۳۶۳       به نام آقای ابوالفضل انوری     نزد بانک انصار

جناب آقای ابوالفضل انوری فرزند مرحوم شادروان ابوالقاسم انوری،یکی از فعالان گروه سامان نگار در شبکه اجتماعی تلگرام بوده که زحمتِ جمع آوری وجوهات را بعهده گرفته اند،ضمن تشکر از ایشان،برای شادی روح پدر گرامیشان دعا کرده و از خداوند متعال غفران الهی را برای آن مرحوم طلب می کنیم.

این مراسم سومین گلریزان می باشد که از  تاریخ ۹۴/۰۷/۲۷ آغاز شده و تا ۹۴/۰۸/۱۵ ادامه دارد.

ان شاء الله در آینده ای نه چندان دور به لطف خدای متعال شاهد چنین نیازها و گرفتاری هایی نباشیم. آمین

Be Sociable, Share!

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

admin

کاربر گرامی با وارد کردن ایمیل خود و عضویت در خبرنامه،جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید

یک نظر برای این پست ارسال شده. شما نفر دوم باشید!

 • مهنا سامانی گفت:

  جناب آقای احمدی از اطلاع رسانی به موقع شما بسیار سپاسگذارم.
  بزرگی داد یک درهم گدا را
  که هنگام دعا یاد کن ما را
  یکی خندید و گفت این درهم خرد
  نمی ‏ارزید این بیع و شری را
  مکن هرگز به طاعت خودنمایی
  حجاب دل مکن روی و ریا را
  تو نیکی کن به مسکین و تهیدست
  که نیکی خود سبب گردد دعا را
  به وقت بخشش و انفاق پروین
  نباید داشت در دل جز خدا را
  از حضرت دوست برای شما و بانیان این خیر کثیر سلامتی و طول عمر با عزت را خواستارم.

 • قوانین سایت :1-کاربر گرامی لطفا در هنگام نوشتن نظر از بکار بردن الفاظ زشت و رکیک خود داری کرده و نظرات خود را بصورت کلی بیان نموده و از ذکر نام افراد خودداری نمایید.2-از مجادله و بحث پرهیز کرده و مطلب خود را با رعایت ادب و احترام به شخص مقابل عنوان بفرمایید.3-هر گونه افترا،تهمت و اتهام نسبت به کاربر دیگر ضمن مغایرت با موازین شرع مقدس اسلام از طرف شاکی قابل پیگیری می باشد.4-بدیهی ست کاربران محترمی که قوانین ذکر شده را لحاظ نکرده و رعایت نکنند نظراتشان تایید و منتشر نخواهد شد.قبلا از همکاری و عنایت شما ممنون و سپاسگزارم.

  کاربر گرامی؛برای قرار دادن آواتار یا تصویر خود در بخش نظرات می بایستی به عضویت سایت درآمده سپس از قسمت تنظیمات پروفایل نسبت به این کاراقدام کنید.

  زمان انتشار ۵ آبان, ۱۳۹۴ admin۱ دیدگاه 350 بازدید

  Free Google Page Rank